gedit

gedit 2.30.2

Domyślny edytor GNOME dla Mac

Zalety

  • Łatwy w użyciu
  • Obsługuje szeroki zakres języków
  • Obsługuje zdalne ediiting
  • Wtyczki rozszerzają funkcjonalność

Wady

  • Nie pozwala na wstawianie treści multimedialnych
  • Może wydawać się ograniczony bez wtyczek

Bardzo dobry
8

Fani Linuksa będą już zaznajomieni ze światem platformy GNOME na platformie GNOME, ale gedit udostępnił ją szerszej publiczności, udostępniając domyślny edytor GNOME na komputerach Mac. gedit zapewnia prosty interfejs, z którego masz dostęp do edytora pełnego tekstu z funkcjami programowania i jest kompatybilny z większością języków.

gedit zawiera wyszukiwanie i zastępowanie tekstów , sprawdzanie pisowni, drukowanie i obsługę otwierania prawie każdego pliku . Zakres języków obsługiwanych przez Gnome to C, C ++, Java, HTML, XML, Python i Perl . Możesz cofać i ponawiać operacje, edytować pliki zdalnie i wszystkie inne standardowe funkcje, jakich oczekujesz od edytora, w tym przechodzenie do określonej linii, zawijanie tekstu i tworzenie kopii zapasowych plików.

Niemniej jednak, gedit może wydawać się nieco podstawowym dla niektórych potrzeb programistycznych, ale ten problem został nieco zrekompensowany przez wprowadzenie wtyczek, które dodają zaawansowane funkcje do edytora.

Niezależnie od tego, czy znasz geddit z Linuksa, czy po prostu chcesz prostego, ale wydajnego edytora, geddit to solidny wybór.

Napraw konwersję kodowania (Ignacio Casal Quinteiro) Dodaj nieprawidłowe wsparcie char (Ignacio Casal Quinteiro, Paolo Borelli) Więcej wtyczek przeniesionych do pygobject Różne poprawki błędów

Zmiany

  • Napraw konwersję kodowania (Ignacio Casal Quinteiro) Dodaj nieprawidłowe wsparcie char (Ignacio Casal Quinteiro, Paolo Borelli) Więcej wtyczek przeniesionych do pygobject Różne poprawki błędów
gedit

Download

gedit 2.30.2

Opinie użytkowników o gedit